Tylkonowości

Warsztat samochodowy – Wrocław

Warsztat samochodowy – Wrocław

warsztat samochodowy (4)Jak dobrze zaprojektować warsztat samochodowy?

Dobrze zaprojektowany warsztat samochodowy to połowa sukcesu. Warto przeznaczyć pod niego nieco większą działkę. Przed garażem powinien znaleźć się teren na parking oraz „poczekalnię”.
Bardzo ważne jest w warsztacie wydzielenie stref przeznaczonych na rożne czynności: strefę pracy i strefę dla klienta. Odwiedzający nas ludzie powinni czuć się dobrze, a nie stać pomiędzy samochodami i częściami do nich. Może to być nawet niewielkie, ale schludne pomieszczenie na tyłach budynku. Strefa robocza także może być podzielona na mniejsze obszary. Każdy pracownik będzie miał wówczas swój teren, za który będzie odpowiedzialny. Ułatwi to w znacznym stopniu organizację pracy. Dodatkowo w warsztacie musi znaleźć się pomieszczenie sanitarne, gdzie będzie możliwość umycia się i przebrania.
Warsztat musi być utrzymany w porządku i czystości. Warto zainwestować w pudełka i pojemniki. Każda część znajdzie wtedy swoje miejsce. Ułatwi to później ich szukanie. Można przeznaczyć osobne pomieszczenie na magazyn części zapasowych. Obecnie już rzadko w warsztacie projektuje się kanały. zajmują one bowiem sporo miejsca oraz są niewygodne.

Inne artykuły o motoryzacji i transporcie: